Hug-Bag

Suurepärane taaskasutatav võrkkott

HUG- BAG ON KORDUVKASUTATAV

Meie kotid on toodetud selleks, et kasutaksid neid ikka ja jälle puu- ja juurvilju ostes.

HUG-BAG MUJAL MAJAPIDAMISES

Kotid leiavad hõlpsasti kasutust ka mujal majapidamises- hügieenitarvete, jalanõude, laste mänguasjade hoidmisel, pesu pesemisel, reisimisel jne.

HUG- BAG ON SUUREPÄRANE PUU-JA JUURVILJADE SÄILITAMISEKS

Hug-Bag’is on suurepärane säilitada ning hoida puu-ja juurvilju, kuna võrkkott on õhku läbilaskev.

HUG-BAG  ON KESKKONNATEDLIKU IDEE EDASIKANDJA

Kasutades Hug-Bag’i oled paljudele eeskujuks ning näitad, et hoolid keskkonnast.

Tooksime siin ühe lihtsa näite. Käime keskeltläbi 2 korda nädalas poes ning iga kord võtame 3-4 ühekordset kilekotti, mis teeb kokku keskmiselt 312 kilekotti aastas. Nelja aasta jooksul kasutaksime umbes 1248 ühekordset kilekotti. Kasutades võrkkotte jääks keskkond ligikaudu 1248 ükekordse kilekoti võrra puhtamaks.

HUG-BAG ON KERGE JA MUGAV

Hug-Bag on hästi kerge, mis teeb ta mõnusalt kaasaskantavaks ning ei anna puu-ja juurviljades ostmisel märkimisväärselt kaalu juurde. Võrkkott on läbipaistev ning teeb kotist asjade leidmise ja tuvastamise kergeks. Võrkott on pestav ning kuivab kiiresti, peale pesu muutuvad kotid veelgi pehmemaks.

KAS TEADSID, ET…

 

  • Kilekotid tapavad vabas looduses igal aastal kokku umbes miljon lindu-looma: vaalu, hülgeid, delfiine jpt. Kokku sureb igal aastal ca 1 miljon looma ja lindu kilekotijäänuste allaneelamise tagajärgel.
  • Maailma meredes on paiku kus plastikut on vees rohkem kui planktoni!
  • Kilekoti keskmine kasutusaeg kestab vaid minuteid; nende lagunemine looduses kestab enam kui 1000 aastat ehk 40 inimpõlve!
  • Maailmas võetakse igas minutis kasutusele ca miljon uut kilekotti. Taaskasutusse läheb alla 1 protsendi.
  • Kui kõik toodetavaid plastpakendid (kilekotid, plastpudelid jne) ei visataks segaprügisse vaid saadetaks korduvkasutusse, hoiaks me kokku ligi 30% maailma naftakasutusest ning vähendaksime oluliselt kasvuhoonegaaside teket.
  • Aastas raisatakse maailmas keskeltläbi 10 kg plastpakendeid inimese kohta.
  • Iirimaa, Israel, Kanada, Lääne-India, Botswana, Keenia, Tansaania, Lõuna-Aafrika, Taiwan, Singapur on seadnud piirangud kilekottide kasutamisele jaekabanduses.
  • Ruandas ja Eritreas on kilekotid sedavõrd karmilt keelatud, et nende riikide lennujaamad kilekottidega turiste läbi ei lase. Kotid lihtsalt konfiskeeritakse.
  • USAs on kilekotte keelatud näiteks San Franciscos ja Oaklandis.
  • Kilekotile on antud selliseid “hellitusnimesid”- nõia püksid (USA), nõia aluspüksid (Iirimaa), rahvuslipp (Iirimaa), needus, mis hõljub tuules (Keenia), rahvuslill (Keenia ja Lõuna- Aafrika), tänapäeva malts, lumelinnud (Alaska), valge saast.

(allikas: www.killerkott.org)